Objevte 18 způsobů, jak Izrael mění svět – klikněte si na volně dostupnou online výstavu portálu ISRAEL21c.

change

Vydavatelství ISRAEL21c nedávno spustilo na svém stejnojmenném online zpravodajském portálu originální projekt – online výstavu s názvem „18 způsobů, jak Izrael mění svět“. Výstava v anglickém jazyce vznikla před měsícem jako dárek pro čtenáře tohoto izraelského portálu k oslavám svátku Dne nezávislosti Izraele (hebrejsky Jom ha-acma'ut), což je památný den připomínající vyhlášení nezávislého státu Izrael dne 14. května 1948. Cílem výstavy je přiblížit široké veřejnosti, v zábavné a lehce poučné formě, hodnoty, které Izrael dává světu.

Chcete si i vy prohlédnout výstavu, která již vyvolala pozitivní ohlasy po celém světě? Pak stačí, když se prokliknete přímo na stránku portálu ISRAEL21c, na níž odkazujeme touto větou. Následně klikněte na odkaz v textu článku a můžete začít s prohlížením vzrušujících izraelských inovací.

Online výstava obsahuje 18 plnobarevných plakátů s průvodním textem v anglickém jazyce. Na každém plakátu najdete poutavý popis jednoho z izraelských vynálezů, který má globální ohlas a uplatnění. Všechny plakáty jsou zároveň napojeny na stránky s podrobnějšími informacemi o jednotlivých vynálezech či inovacích, čímž umožňují návštěvníkům ponořit se hlouběji do dané problematiky. Obrázky následují za sebou v kontinuální video-smyčce, již můžete kdykoliv zastavit.

Výstava obsahuje jak izraelské HighTech „vychytávky“, tak i větší vynálezy s průlomovým významem pro celá odvětví, jako například:

  • Robotické podpůrné „nohy“ ReWalk, které nahrazují pohyby kyčlí a kolen, čímž umožňují vzpřímené stání i chůzi pacientům s poškozenou míchou. Americký magazín TIME zařadil ReWalk mezi největší vynálezy roku 2013;
  • Zařízení OrCam pro slabozraké lidi, jež snímá okolní objekty, a pak je popisuje slovy. Tato revoluční technologie je schopna identifikovat a následně proměnit ve slova tisíce objektů (včetně textu), přičemž ji lze připnout například na brýle.
  • SCiO, první molekulární senzor dostupný veřejnosti o velikosti krabičky od sirek, umožňuje snímat chemické složení potravin (např. množství tuku), které následně přeposílá do smartphonu;
  • Systém revoluční neinvazivní ultrazvukové chirurgie INSIGHTEC's, který umožňuje odstranění nádorů a cyst, aniž by bylo potřeba použit skalpely a (fyzicky) zasahovat do těla pacienta;
  • Elektronický „nos“ Na-Nose, prototyp nanotechnologie, která dokáže prostřednictvím analýzy dechu pacienta detekovat různé odstíny pachů typických pro pacienty s rakovinou a tak pomáhá lékařům diagnostikovat tuto nemoc
… a mnohé další inovace a vynálezy, s nimiž se můžete seznámit prostřednictvím online výstavy z dílny portálu ISRAEL21c.

Tým Conbiz Vám přeje inspirativní zážitek!