Česká republika - světová jednička mezi centry strategických služeb

Jak již bylo zveřejněno v českém ekonomickém časopisu EURO, podle analýzy provedené společností Infosys (jedna z největších firem na světě působící v oblasti informačních technologií a outsourcingu podnikových procesů) se Česká republika stala jedním ze světových lídrů v oblasti investic do center strategických služeb. Sektor administrativních center v České republice zaměstnává již kolem 30 000 lidí a tržní hodnota dosáhla 2 miliard dolarů.

Podle analýzy se Česká republika stala jedním ze tří nejatraktivnějších míst v Evropě pro zřizování center strategických služeb. Česká republika byla schopna přesvědčit světové společnosti, aby zde otevřely své pobočky: patří mezi ně IBM, DHL, Exxon Mobile, Skype, eBay nebo Tesco. V poslední době oznámil elektrotechnický gigant Siemens, že všechny jeho účetní a personální záležitosti pro evropské země budou spravovány a zpracovávány z Prahy a Ostravy. Tímto krokem Siemens potvrzuje, že Česká republika je jedním z nejspolehlivějších regionů.

Česká republika je plně zapojena do evropských struktur, ekonomické prostředí je stabilní a infrastruktura na vysoké úrovni. Trh práce nabízí velké množství zkušených zaměstnanců s jazykovými znalostmi. Velkou výhodou České republiky je její geografická poloha v srdci Evropy.

Nejbezpečnější destinace pro outsourcing:

Hodnocení

Město

Země

1

Singapur

Singapur

2

Dublin

Irsko

3

Santiago

Chile

4

Krakov / Varšava

Polsko

5

Toronto / Montreal

Kanada

6

Praha / Brno

Česká republika

7

Budapešť

Maďarsko

8

Monterrey

Mexiko

9

Peking

Čína

10

Káhira

Egypt

11

Bukurešť

Rumunsko

12

Reykjavík

Island

13

San José

Kostarika

14

Montevideo

Uruguay

15

Mexico

Mexiko

16

Sofie

Bulharsko

17

Bratislava

Slovensko

18

Petrohrad /

Moskva

Rusko

19

Sao Paulo

Brazílie

20

Buenos Aires

Argentina


Využijte podpory Ministerstva financí

Ministerstvo financí České republiky podporuje investice v oblasti strategických služeb a technologických center. Typy investic, které jsou Vládou ČR podporovány, zahrnují: střediska zákaznické podpory, centra sdílených služeb, centra pro vývoj softwaru, high-tech opravárenská centra a centra zabývající se high-tech výrobky, technologiemi a službami. Hlavní podmínky pro získání podpory jsou: 1) minimální investice 15 nebo 30 mil. Kč v závislosti na typu investice, 2) povinnost financovat svoji činnost z vlastního kapitálu v minimální výši 7,5 nebo 15 mil. Kč v závislosti na typ investic, 3) povinnost tvorby nových pracovních míst pro 15 nebo 50 nových zaměstnanců v závislosti na druhu investice a 4) povinnost realizovat roční obrat odvozený z prodejů asistovaného projektu nebo následných produktů, a to alespoň z 50% v zahraničí.

V případě, že máte zájem o více informací o státních dotacích pro vaše podnikání v České republice, podívejte se na stránky Ministerstva financí České republiky, nebo nás kontaktujte..