Česká republika - světová jednička mezi centry strategických služeb

תאריך פרסום: Nov 15, 2012 1:6:43 PM

Česká republika - světová jednička mezi centry strategických služeb

Jak již bylo zveřejněno v českém ekonomickém časopisu EURO, podle analýzy provedené společností Infosys (jedna z největších firem na světě působící v oblasti informačních technologií a outsourcingu podnikových procesů) se Česká republika stala jedním ze světových lídrů v oblasti investic do center strategických služeb. Sektor administrativních center v České republice zaměstnává již kolem 30 000 lidí a tržní hodnota dosáhla 2 miliard dolarů.

Podle analýzy se Česká republika stala jedním ze tří nejatraktivnějších míst v Evropě pro zřizování center strategických služeb. Česká republika byla schopna přesvědčit světové společnosti, aby zde otevřely své pobočky: patří mezi ně IBM, DHL, Exxon Mobile, Skype, eBay nebo Tesco. V poslední době oznámil elektrotechnický gigant Siemens, že všechny jeho účetní a personální záležitosti pro evropské země budou spravovány a zpracovávány z Prahy a Ostravy. Tímto krokem Siemens potvrzuje, že Česká republika je jedním z nejspolehlivějších regionů.

Česká republika je plně zapojena do evropských struktur, ekonomické prostředí je stabilní a infrastruktura na vysoké úrovni. Trh práce nabízí velké množství zkušených zaměstnanců s jazykovými znalostmi. Velkou výhodou České republiky je její geografická poloha v srdci Evropy.

Nejbezpečnější destinace pro outsourcing:

Využijte podpory Ministerstva financí

Ministerstvo financí České republiky podporuje investice v oblasti strategických služeb a technologických center. Typy investic, které jsou Vládou ČR podporovány, zahrnují: střediska zákaznické podpory, centra sdílených služeb, centra pro vývoj softwaru, high-tech opravárenská centra a centra zabývající se high-tech výrobky, technologiemi a službami. Hlavní podmínky pro získání podpory jsou: 1) minimální investice 15 nebo 30 mil. Kč v závislosti na typu investice, 2) povinnost financovat svoji činnost z vlastního kapitálu v minimální výši 7,5 nebo 15 mil. Kč v závislosti na typ investic, 3) povinnost tvorby nových pracovních míst pro 15 nebo 50 nových zaměstnanců v závislosti na druhu investice a 4) povinnost realizovat roční obrat odvozený z prodejů asistovaného projektu nebo následných produktů, a to alespoň z 50% v zahraničí.

V případě, že máte zájem o více informací o státních dotacích pro vaše podnikání v České republice, podívejte se na stránky Ministerstva financí České republiky, nebo nás kontaktujte..