Průvodce založením společnosti v České republice

תאריך פרסום: Sep 03, 2012 8:48:24 AM

Průvodce založením společnosti v České republice

Rozhodli jste se začít podnikat v České republice.

Přemýšlíte o otevření vaší pobočky v Praze?

Následující řádky si dávají za cíl usnadnit vaše rozhodnutí a umožnit vám porozumět dalším krokům nutným k otevření pobočky nebo franšízy v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí k investování.

Proč zrovna v Praze?

Praha je umístěná v srdci Evropy a nabízí celou řadu výhod pro vaše podnikání. Spousta z nich není vždy k dispozici v jiných hlavních městech Evropy a Praha je díky nim unikátní.

Česká republika nabízí stabilní ekonomiku s vyspělou infrastrukturou, vzdělanou a spolehlivou pracovní silou pobírající nižší odměny za nižších životních nákladů než v západoevropských zemích. Průměrný měsíční mzda v Praze činí cca 26,500 CZK (1,110 USD). Daně jsou nízké – 15 % pro jednotlivce a 19 % pro společnosti. Výše daní by měla mít v následujících letech spíše klesavou tendenci.

Česká vláda nabízí velkorysé daňové úlevy firmám nabízejícím strategické služby, jako například telekomunikační servisní stanice nebo servisní centra v rozvojových regionech země.

Česká ekonomika za svou stabilitu vděčí konstantnímu přílivu investic do země. Od roku 2000 rostla meziročně o 1.5-4 %. Hodnota je důsledkem výrazného zvýšení produkce a přílivu zahraničních investic.

Prosperující ekonomika je důkaz významu Prahy v očích velkých společností a celkového ekonomického zdraví České republiky, která má obrovský potenciál růstu ve Střední Evropě.

První kroky před započetím podnikání v Praze:

Definice typu podnikání

Po učinění základního rozhodnutí podnikat v české republice je nutné kategorizovat právní formu podnikání. Hlavními možnostmi jsou: osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ, živnostníci), společnost s ručením omezeným (s.r.o.) nebo akciová společnost (a.s.).

Článek se zaměřuje na nejčastěji zvolený typ podnikání v České republice, a to společnost s ručením omezeným. Další možnosti zahrnují franšízy nebo komanditní společnosti.

Založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) v České republice

Od roku 2014 vyžaduje založení s.r.o. v České republice základní kapitál ve výši symbolické 1 CZK formou bankovního vkladu předtím, než je registrace společnosti schválena. Tato podmínka musí být splněna, aby úřady úspěšně schválily registraci s.r.o.

Doporučuje se obrátit ve věci založení společnosti v České republice na specializovanou společnost pro zajištění asistence potřebné k uspokojení všech zákonných nezbytností, registrace vlastníků a řídících pracovníků, získání správných obchodních licencí, otevření bankovních účtů, zajištění certifikací a autorizací. Všechny zmíněné kroky jsou nutné pro zahraniční podnikatele.

Další důležité dokumenty zahrnují potvrzení sídla společnosti na adrese v České republice, adresu vlastníka a jeho výpis z rejstříku trestů (vydaný policií státu vlastníkova bydliště). Všechny dokumenty musí být přeloženy a ověřeny notářem. Nutno poznamenat, že po registraci schválené společnosti musí být základní kapitál převeden na účet některé z českých bank za účelem získání potvrzení pro zápis nově založené společnosti do obchodního rejstříku.

Vyžadovaná oznámení

Dodatečné nezbytnosti nutné pro započetí podnikání v České republice

Závěr

Založení společnosti nebo franšízy v České republice je důležitým rozhodnutím, které může pozitivně podpořit finanční cíle vaší podnikatelské skupiny. Investor a podnikatel musí překonat spoustu překážek před založením společnosti: od těch spojených s budoucím vedením firmy, daněmi a nařízeními, po hledání správných nemovitostí a zaměstnanců. Nejlepší cestou k úspěšnému zdolání všech překážek je postavit se k nim čelem již na začátku procesu.

Konzultanti společnosti Conbiz jsou experty ve svém oboru mající důvěrnou znalost místního trhu. Umožňuje jim to otevřít pro vás nové cesty skrz správné partnery, instituce a úřady – jeden z nejdůležitějších aspektů zakládání jakékoli společnosti v České republice. Sjednejte si schůzku se zástupcem společnosti Conbiz, klikněte na záložku Kontaktujte nás.